Se afișează postările cu eticheta bucket kfc bucket marti. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta bucket kfc bucket marti. Afișați toate postările

luni, 15 iunie 2015

Marti Bucket la KFC - 19.90 lei

KFC face cea mai tare promoție de până acu în materie de buckets sau sandvișuri. Pentru 19.90 lei ai un bucket cu 9 crispy și 9 hotwings. Da, ați văzut bine. Doar 19.99 lei. Poate vă întrebați de ce oferta e așa de generoasă având în vedere că o porție de 8 crispy costă 18.50 lei preț normal. Ar fi ceva să discutăm:

  • carne expirată? Ar fi un motiv dar nu cred că s-ar risca având în vedere că s-au expus promovând promoția aia. Și chiar dacă ai fi adevărat nu ai vinde-o numai în zilele de marți
  • vânzări slabe pe timp de vară? Da, cred. Cine s-ar duce vara într-un KFC să comande un meniu? E vară, te duci la mare, faci un sport, la piscină alea alea. Deci trebuie să fii în formă și să mai lași prostiile. Dar cu oferta asta...nu ai cum să-i reziști.
  • Una din politicile KFC este să nu afișeze prețul pe site. De asta asta au pus prețul. De ce?
  • Alte motive?