Se afișează postările cu eticheta dreptate. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dreptate. Afișați toate postările

marți, 7 februarie 2012

Referitor la concursul Lays cu banii in punga

Mi se pare cel mai tampit concurs organizat de cineva. Sa pui bani intr-o punga e foarte simplu. De ce sa te chinui cu un site optimizat pentru introduc coduri sau cu o extragere? De ce sa faci un call center de a informa clientii cu privire la concurs sau de ce sa faci un concurs serios si cu sanse egale de castig?
Ma gandesc eu, pungile cu Lays, Krax si Star care au bancnotele mari de 500 sau 100 lei nu sunt "distribuite" in locatii stiute? Ziceti ca spun prostii dar uite ca am un exemplu: cineva1 stie pe cineva2 intr-o firma X care a organizat un concurs tip razuieste pe produs si castiga. Cineva2 ii spune la cineva1 unde vor fi distribuite produsele castigatoare. Cineva1 se duce in magazin si cumpara tot raftu si iese in castig.
Sau se pot scana pungile alea de chipsuri.