Reclama margarina Unirea noiembrie 2016 și o melodie veche pe fundal. De fapt sunt mai multe reclame făcute pentru Unirea dar toate au ceva în comun.
Melodia. Stela Enache & Florin Bogardo - Dorul. Cu plăcere.
Se afișează postările cu eticheta reclame. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta reclame. Afișați toate postările
duminică, 6 noiembrie 2016
luni, 12 septembrie 2016
Reclamă Vodafone Titi Aur
Cum ar fi să conduci o mașină cu geamurile complet acoperit? Și să mai fie și mașină de raliu. Titi Aur poate dar îl ajută și supernetul 4G+ de la Vodafone. Prin streaming, telefoanele instalate în exteriorul mașinii transmit video pe ecranele instalate in interior. Parbrizul e o colecție de display-uri iar Titi Aur își arată clasă. De altfel, la sfârșitul reclamei, Cabral, copilotul îl preamărește zicându-i: Titi ești de Aur.
Reclamă Vodafone Titi Aur:
miercuri, 25 mai 2016
Eu sunt 12 eu sunt titular, eu sunt popular - imnul suporterilor Bergenbier
Ați văzut reclama cu Balint, Stelea și solistul trupei Bere Gratis? Da, reclama cu un imn in spate. Nu e doar un jingle, e o melodie cu zeci de mii de vizualizări pe Youtube.
Melodie Eu sunt 12: versuri
Strofa: Cine aprinde-n galben toate strazile?
Traieste bucuria!
Cine striga acasa “Ole, Ole, Ole!”
Cand bate Romania?
Bridge: Eu sunt 12, primul titular
Eu sunt 12, cel mai popular.
Refren: Asta seara lumea-ntreaga stie
Toata tara face galerie
Eu sunt 12, eu sunt Romania
Romania, Romania!
Strofa 2: Cine crede-n tine de la inceput
Frumosii tai nebuni!
Cine iti arata si in ultimul minut
Ca noi suntem romani?
Melodie Eu sunt 12: versuri
Strofa: Cine aprinde-n galben toate strazile?
Traieste bucuria!
Cine striga acasa “Ole, Ole, Ole!”
Cand bate Romania?
Bridge: Eu sunt 12, primul titular
Eu sunt 12, cel mai popular.
Refren: Asta seara lumea-ntreaga stie
Toata tara face galerie
Eu sunt 12, eu sunt Romania
Romania, Romania!
Strofa 2: Cine crede-n tine de la inceput
Frumosii tai nebuni!
Cine iti arata si in ultimul minut
Ca noi suntem romani?
miercuri, 4 mai 2016
Reclama Bere Bucegi 2016 - Litoral tata, plaja tata - Nicaieri nu-i ca acasa
O idee simplă, înțeleasă de toți românii. Nicăieri nu-i ca acasă. Și bine o zic cei care au creat spotul Bucegi 2016. Au fost 2 execuții și amândouă au exploatat 2 trăiri existențiale ale românilor:
- vacanță la bulgari
- munca în străinătate
vineri, 19 iunie 2015
Reclama Vodafone Ghita Ciobanul și Game of Thrones
Ghiță Ciobanul se întoarce pe micile ecrane în reclamele Vodafone. De acum ai filme câte vrei și HBO ca să poți vedea Game of Thrones.
Reclamă Vodafone Ghiță Ciobanul și Game of Thrones
marți, 27 ianuarie 2015
Reclama Orbit - Ashton Kutcher
Mănânci, bei, mesteci Orbit. Ashton Kutcher calcă pe urmele lui Antonio Banderas și face o despărțire cum numai în filme vezi. Cu o felie de pizza.
Invocând o scenă des întâlnită în cuplurile amoroase, celebrul actor alege "pe altcineva" apelând la rațiune și nu la dorințele inimii. Tentat după felia de pizza, Ashton trădează relația în detrimentul unei relații sănătoase.
Reclama Orbit (Extra) - Ashton Kutcher și felia de pizza.
Invocând o scenă des întâlnită în cuplurile amoroase, celebrul actor alege "pe altcineva" apelând la rațiune și nu la dorințele inimii. Tentat după felia de pizza, Ashton trădează relația în detrimentul unei relații sănătoase.
Reclama Orbit (Extra) - Ashton Kutcher și felia de pizza.
sâmbătă, 24 ianuarie 2015
Reclama Emag aplicație mobil - Rottweiler
Copilul din reclama Emag - Aplicația pentru mobil a înțeles un pic diferit ideea că un câine ar fi un aspirator de fete și motiv de a lega prietenii. Cel mai bun prieten al omului e tot câinele, nu contează ce rasă e. Bine, până la un punct. E greu să îmi imaginez copii cu pitbulli și amstaff plimbându-se în parc. Dar un Rottweiler, cu toată agresivitatea lui, pare a se potrivi mai bine în peisaj.
Muzica: Faye Blais: "Something's Changed"
Reclama Aplicația Emag pentru mobil
Reclama Aplicația Emag pentru mobil
luni, 19 ianuarie 2015
Reclama KFC - Cina în fața "Turnului Eiffel"
Dacă stai bine și te gândești, reclama reflectă cel mai bine ce se întâmplă cu publicul sub 30 ani, îndrăgostit. O călătorie romantică, doar în 2, în Paris, orașul iubirii pare un vis frumos, greu realizabil pentru mulți dintre noi. Și ne mulțumim să ne ducem iubitele în oraș, în mall, la un cartof prăjit și un hamburger. Scuzați-mă, vorbesc despre KFC aici, deci un cartof prăjit și un crispy strip.
sâmbătă, 17 ianuarie 2015
Melodia din reclama 7Days Double Max - ianuarie 2015
Celebrele croissante ambalate individual 7Days se prezintă acum într-un sortiment. 7Days Double Max îmbină precedentele sortimente, Double și Max, pentru a adăuga diversitate și cantitate în același timp.
7Days Double Max în variantele cu vanilie și cacao, cacao și nucă de cocos, vanilie și căpșuni, vanilie și vișine, vanilie și cireșe.
Asta e reclama:
7Days Double Max în variantele cu vanilie și cacao, cacao și nucă de cocos, vanilie și căpșuni, vanilie și vișine, vanilie și cireșe.
Asta e reclama:
vineri, 9 ianuarie 2015
Reclama Zizin ianuarie 2015
sâmbătă, 3 ianuarie 2015
Reclama Prima Casa Marfin Bank
marți, 30 decembrie 2014
Reclama Orange 2015 - Ansamblul Plaiuri Bacauane
miercuri, 24 decembrie 2014
Reclama Telekom A fi sau a nu fi prietena mea? Vrei sa fii prietena mea?
Chiar aș fi curios să văd un amorezat într-o librărie, având o carte în mână și uitându-se după juliete. A fi sau a nu fi ...prietena mea? Dragi prieteni, asta e întrebarea.
Vrei să fii prietena mea? E ca și cum ai zice...îți cer prietenia..texte stupide post-decembriste de împerechere.
Reclama Telekom Vrei sa fii prietena mea?
Vrei să fii prietena mea? E ca și cum ai zice...îți cer prietenia..texte stupide post-decembriste de împerechere.
Reclama Telekom Vrei sa fii prietena mea?
marți, 23 decembrie 2014
Reclama Telekom Ce faci, Edi? Ce-ai la gură? ... N-am nimic
Da, o reclamă haioasă, în sfârșit pentru Telekom. După cum spunea și un comentariu postat pe reclama Telekom Ce faci, Edi?, copilul are stofă de politician.
Melodia din reclama se numește Shareuește fericit, o melodie special creată pentru campania Telekom de Crăciun.
Reclama Telekom Ce faci, Edi? Ce-ai la gură ? .... N-am nimic.
Melodia din reclama se numește Shareuește fericit, o melodie special creată pentru campania Telekom de Crăciun.
Reclama Telekom Ce faci, Edi? Ce-ai la gură ? .... N-am nimic.
Reclama Telekom Bunica Moga
Bunica lui Iulian Moga apare într-o reclama TV. La Telekom, aceasta este gazda unei colinde de Crăciun. De fapt doar preview-ul unei colinde căci, în spirit de glumă, colindătorii în frunte cu cel mai iubit nepot o amână pentru următoarea zi.
Dacă și vouă vi se par cam trase de păr reclamele Telekom, ridicați o mână sus.
Reclama Telekom Bunica Moga
Dacă și vouă vi se par cam trase de păr reclamele Telekom, ridicați o mână sus.
Reclama Telekom Bunica Moga
joi, 18 decembrie 2014
Reclama Vodafone Mega - Cantecul asta e despre tata, care mi-a platit si rata
Cantecul asta-i despre tata, care mi-a platit si rata. Care rata sa fie? Fiind student din provincie te-ai gândi la rata de la taxa de la facultate sau poate că muncești și nu ești destul de dibace să te întreții.
Până una alta, refrenu-i de ținut minte.
Reclama Vodafone Mega - Cântecul asta e despre tata, care mi-a plătit și rata.
Până una alta, refrenu-i de ținut minte.
Reclama Vodafone Mega - Cântecul asta e despre tata, care mi-a plătit și rata.
duminică, 7 decembrie 2014
Melodia din reclama CEC Bank - Zori de zi
marți, 2 decembrie 2014
Reclama BRD Struțul
De un credit cu nevoi personale nu se știe niciodată când ai nevoie. Mâine, poimâine te trezești cu un pui de struț și fiindu-ți milă vrei să îl păstrezi. Dar mila se va schimba cu regretul când vei vedea ce face strutul din casa ta. Dar cu un credit de nevoie personale, strutul va ramane mereu în raftul amintirilor frumoase.
Reclama BRD Strutul.
Reclama BRD Strutul.
luni, 1 decembrie 2014
Reclama Telekom Seful - Vacanta nu va luati
Ne dati ori nu ne dati. O reclama foarte simpatica facuta pentru Telekom Romania si reflecta exact spiritul corporatist ce a luat amploare in tarisoara noastra. Multa lume lucreaza din birou si concendiile se dau in functie de cat esti de placut de sef.
Ne dati ori nu ne dati poate face referinta si la primele de Craciun care nu depind neaparat de sef direct ci mai degraba de patronul cel mare care de cele mai multe ori e un strain plecat departe cu care nu ai schimbat nicio vorba in cei n ani de munca.
Daca ceri prea mult s-ar putea sa ti se ia si darul primit.
Ne dati ori nu ne dati. Reclama Teleom Romania decembrie 2014 - Vacanta nu va luati.
Apropo, stiti cumva cum se cheama melodia de la final?
Ne dati ori nu ne dati poate face referinta si la primele de Craciun care nu depind neaparat de sef direct ci mai degraba de patronul cel mare care de cele mai multe ori e un strain plecat departe cu care nu ai schimbat nicio vorba in cei n ani de munca.
Daca ceri prea mult s-ar putea sa ti se ia si darul primit.
Ne dati ori nu ne dati. Reclama Teleom Romania decembrie 2014 - Vacanta nu va luati.
Apropo, stiti cumva cum se cheama melodia de la final?
Melodia din reclama Orange de Crăciun (decembrie 2014)
Spiritul Crăciunului deja se simte. Văd reclame peste reclame care te duc cu gândul la sărbători. Am intrat în luna decembrie, deci nu ar trebui să fie neapărat ceva neobișnuit. Pentru pasionații de melodii din reclame, dar și că un ringtone de Crăciun trebuie să fie unul special poți apela la melodia din reclama Orange de Crăciun (decembrie 2014).
Reclama din decembrie 2014 face referire la abonamentele cu telefoane la 0 euro.
Melodia din reclama “Frosty the Snowman” - Fiona Apple
Reclama din decembrie 2014 face referire la abonamentele cu telefoane la 0 euro.
Melodia din reclama “Frosty the Snowman” - Fiona Apple
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
