Se afișează postările cu eticheta muzica. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta muzica. Afișați toate postările

duminică, 4 ianuarie 2015

Melodia din spotul La Maruta - pe bune 2015

La Maruta se intoarce la Protv din 5 ianuarie în fiecare zi de la ora 17:30. Spotul de promovare are o muzică de fundal interesantă. O fi dintr-un film, sau dintr-o formație japoneză/chineză/coreeană. Căutați voi. Aveți melodia mai jos și versurile la fel.
I’ve been up, I’ve been down, I’ve been waiting for you to come.
I’ve been lost, I’ve been found, I’ve been running around for you.
Baby don’t you think it’s time for you and me to unwind?
‘Cause you got what I need and I don’t wanna be without you.
I can’t believe the way you make me feel baby.
I never knew what I wanted ‘til you,
without your love I swear I’m gonna go crazy…
Don’t know how I’ll live without you
Never gonna quit loving you…
I was all by myself… because my heart had been broken by those I had given it to.
But you came around and opened my eyes to the truth,
That all of this time I have been waiting for you

sâmbătă, 16 iunie 2012

De ce cântă artiștii români în limba română

Mi-am facut timp să mă uit pe Youtube pe canalele CatMusicOffice si Roton si observ o tendinta de intoarcere la valorile romanesti, limba noastra sfanta. Chiar nu cred in valul de intoarcere la melodiile in limba romana. Ce se intampla..de ce au aparut melodiile in engleza, portugheza, spaniola, șpangleză etc? Pentru a cuceri si strainatatea..concertele în afară sunt foarte bine plătite, nu mai zic de vânzări albume, colaborari cu artisti internationali si faima.

Unii nu prea au avut succes, mă uit la Alex Velea, Connect-R care desi vorbesc ok engleza au inceput sa cante in Romana. Facand o comparatie, Inna si Alexandra Stan (praf amandoua la engleza) scot pe banda rulanta numai melodii pe placul strainilor, pe o limba de cirulatie internationala, ca deh..succes mare. Dar tare le-as vrea pe amandoua cu picioarele pe pamant mai ales dupa faza facuta de Alexandra Stan de neincurajare a Romaniei la Eurovision. A uitat de Romania..

Revenind la bani si succese, cand se va termina sacul aici, artistii isi vor incerca din nou norocul la capitolul muzica internationala.

luni, 11 iunie 2012

Mix Music Evo 2012 vine în orașul tău

Mix Music Evo, o petrecere incendiară în orașul tău. Noul turneu Mix Music Evo 2012 va incepe din 9 iunie si se va termina pe 9 septembrie. Concertele se vor ține în fiecare sâmbătă și duminică în această perioadă. Vor concerta Proconsul, Andreea Balan, Keo, Alexandra Ungureanu, Skizzo Skillz, Dj Jungle.

Traseu:
Botoșani 9  - 10 iunie
Campulung Moldovenesc 16 - 17 iunie
Suceva 23 - 24 iunie
Falticeni 30 iunie - 1 iulie
Piatra Neamt 14 - 15 iulie
Bacau 21 - 22 iulie
Onesti 28 - 29 iulie
Constanta 4 -5 august
Mangalia 11 - 12 august
Neptun 16 - 17 august
Venus 18 - 19 august
Eforia Nord 23 - 24 august
Saturn 25 - 26 august
Bucuresti 8 - 9 septembrie


joi, 26 ianuarie 2012

De ce se repeta melodiile la radio

Raspunsul il stiu, il inteleg dar nu il accept. Daca sunt ascultator Kiss FM, Radio Zu sau nu mai stiu ce nu pot asculta mai mult de 3 ore postul respectiv pentru ca se vor repeta melodiile. Si atunci cum mai pot fi un ascultator fidel?
Exista o nisa buna pe piata radio din Romania. Un post care sa dea muzica buna de toate tipurile, nu neaparat hituri ar da ceata la toti. Europa FM face ceva de genul dar o tin mult cu melodii vechi.

sâmbătă, 14 ianuarie 2012

Zorii ma intreaba de ce nu ma culc

Probabil cea mai buna trupa romaneasca si singura care canta in limba materna. Trist dar ma bucur pentru ca am totusi ceva bun de ascultat.
Zorii ma intreaba de ce nu ma culc...