
Un cutremur mare a avut loc astazi, sambata 22 noiembrie 2014 Romania. Dupa estimarea mea, cutremurul a avut magnitudinea de 5.5 pe scara Reichter.
Asta ar fi cel mai puternic cutremur din acest an.
La voi ati simtit cutremurul din 22.11.2014?
Cutremurul a tinut in jur de 30 secunde.
Acum, după ce cutremurul a trecut și INFP a confirmat ca a fost vorba de 5.5 grade, ce ati face in cazul unui cutremur si mai puternic? Eu stau la etajul 4 si nu am stiut cum sa reactionez. O parte din mine ar fi plecat pe scari si as fi incercat sa ies din bloc. Stiu ca nu e o idee buna, dar care e cea mai buna modalitate de actiona in cazul unui cutremur atunci cand stau la bloc, la ultimele etaje?
