Se afișează postările cu eticheta melodia din reclame. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta melodia din reclame. Afișați toate postările

sâmbătă, 31 ianuarie 2015

Melodia din "Sunt celebru, scoate-mă de aici" Protv

În curând, grila Protv va fi îmbogățită cu o emisiune ce va prinde cu siguranță la public. 12 vedete au fost de acord de a pleca în Africa pentru a fi filmate în încercarea a a supraviețui sălbătăciei din jungă.
Melodia din "Sunt celebru, scoate-mă de aici", din spoturile de promovare ale acestei emisiuni se numește "Yesterday will be fine" și este intepretată de Vitamin A.

luni, 26 august 2013

Reclama Orange septembrie 2013 "Curcubeul" + melodie

Sunt multe lucruri care merită să fie împărțite cu prietenii pe net...și tot atâtea moduri de a o face. De aceea, orice abonament pe care îl alegi, la Orange ai internet și servicii digitale ca să navighezi așa cum ai nevoie: Orange TV Go, Orange Cloud, internet de mare viteză, m.orange.ro, Orange Antivirus, Orange Expert și Contul Meu.
Orange a ales pentru spotul din septembrie 2013 o melodie folosită și la un spot pentru Victoria's Secret. Mulți dintre voi vor căuta melodia după versurile: I love spending the seasons with you i don't need a reason...
Așadar melodia din reclama Orange "Curcubeul":
Tigers in Disguise: Best of days
Melodiile formației pot fi găsite pe tigersindisguise.com.


joi, 6 decembrie 2012

Melodia din reclama Samsung Galaxy Note II

Caut de ceva timp melodia din reclama la Samsung Galaxy Note II, o reclamă globală fiind difuzată în toate țările unde există reprezentanță Samsung. Din păcate, așa cum am crezut, această melodie este de negăsit. Cred că a fost concepută special pentru acest spot.
O melodie perfectă pentru un telefon trăsnet. Dacă doriți să vă achiziționați acest telefon, buzunarul dumneavoastră va suferi o pierdere masivă, între 2300 - 2800 lei. Sau îl poți lua la abonament la Orange la doar 169 euro dar timp de 2 ani vei plăti în fiecare abonamentul lunar (50 euro). Dar se merită să dai acești bani pentru un procesor 1.6 GHz quad-core, memorie internă 16 GB, baterie de 3100 mAh și un ecran Super Amoled 5.5 inci.
Fac un apel la cunoscătorii fini de melodii din reclame să recunoască această melodie. Sau pur și simplu să-mi înăbușe speranțele în găsirea ei.

sâmbătă, 28 aprilie 2012

Nokia Lumia 800 (melodie plus reclama)

Nokia trage tare ca sa ramana la suprafata. Din gigantul telefoanelor mobile, perfectiunea terminalelor, s-a ales praful. Inca nu, dar urmeaza. Nokia nu invata din greseli si nu cred ca vor invata. Degeaba pui o camera de 40pixeli pe telefon daca oferi ca sistem de operare Windows Phone. Nu zica ca nu e bun, e chiar exceptional, se misca perfect dar totul se invarte in jurul Android-ului.



Ce ma face sa cumpar Nokia Lumia 800? Melodia.
Reclama Nokia Lumia 800 (muzica: Totally Enormous Extinct Dinosaurs - Garden)

joi, 16 februarie 2012

Melodia din reclama Spiridusul by Cosmote

E clar, succesul unei reclame se bazeaza pe soundrack. Nu ca fetita din reclama Spiridusul nu ar fi simpatica si dragalasa dar fara o melodie buna reclama nu are valoare.
De cateva zile imi bat capul sa caut o melodie imposibila. Melodia din reclama Spiridusul, Cosmote se numeste Orba Squara - Smile dar de gasit nu o gaseste nimeni.
Cum v-ati simti cand nu veti mai gasi nimic pe internet gratis? Se apropie ACTA...
Si inca ceva, nu doar cei de la Cosmote au folosit melodia asta.