Se afișează postările cu eticheta Herbalife - o solutie pentru un stil de viata sanatos si activ?. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Herbalife - o solutie pentru un stil de viata sanatos si activ?. Afișați toate postările

luni, 28 ianuarie 2013

Herbalife - o solutie pentru un stil de viata sanatos si activ?

Herbalife sustine ideea pentru o viata in stil wellness cu ajutorul shake-urilor, batoanelor proteice si suplimentelor pe care le-au introdus pe piata poduselor de nutritie. Pe langa produse de nutritie interna au si produse pentru nutritie externa: piele si par. Ei sustin ca solutia unei vieti sanatoase, plina de energie o reprezinta produsele Herbalife care contin toate cele necesare corpului si nevoilor noastre.
Intr-adevar mancarurile preambalate si alimentele de tip fast-food au un continut ridicat de calorii, zahar, grasimi si sare pentru a le oferi un gust mai bun dar care nu ofera organismului substantele hranitoare pentru functionarea optima. Intr-adevar oamenii din ziua de azi au un stil de viata sedentar care nu prea fac sport, fiind  supusi zilnic unui stres puternic si unui program foarte incarcat iar in consecinta caloriile acumulate in exces nu sunt arse si duc la kilograme in plus. Dar oare Herbalife este solutia impotriva tuturor acestor probleme?
De curand am fost si eu la o evaluare wellness la un centru de nutritie Herbalife. In general incerc sa mananc cat mai sanatos si sa iau toate suplimentele necesare luand zilnic multivitamine si minerale. La evaluare am iesit bine in general, ba chiar mi-a iesit o varsta biologica de 12 ani, eu avand 24 de ani si fara sa folosesc aceste produse. Daca eu cu stilul meu de viata si cu preocuparea  mea pentru sanatate am reusit sa am rezultate satisfacatoare, de ce as avea nevoie de produsele Herbalife? Bineinteles ca oricand este loc de mai bine pentru sanatatea noastra care se confrunta cu o multitudine de factori negativi: stres, poluare, facorii genetici, mancare de tip fast-food si cea din magazinele alimentare. 
Chiar am fost si la un seminar la care au venit multi clienti ce si-au prezentat rezultatele, multi din ei fiind varstnici, tineri mai putini. Ei au adoptat acest stil de viata cu 3 mese pe zi din care doua inlocuite de shake-uri. Dar cei tineri vor putea adopta acest stil de viata pana la batranete fara a avea consecinte negative?
Ei zic ca acest shake ar cuprinde toate elementele necesare si nutritive pentru organismul nostru, si ca portia zilnica de shake ar fi echivalentul a 2,5 kg de mancare (din care noi in mod normal am lua tot ce este necesar, dar din cate stim capacitatea stomacului unui om normal ar putea ingera 1,5 kg de mancare pe zi). Pentru toti cei care au adoptat acest stil de viata Herbalife inseamna a manca sanatos si foarte gustos si pe langa asta reprezinta un stil de viata activ si succesul in controlul greutatii fiind o nutritie optima. Rezultate intr-adevar am vazut, persoane care au slabit minim 5 kg pana la 30 kg. La acest seminar am avut ocazia sa incerc si shake-ul lor, este gustos dar nu stiu daca as putea sa mananc asta toata viata in fiecare zi, inlocuind 2 din cele 3 mese. Intrebari sunt multe, dar nu cred ca solutia unei vieti sanatoase si active ar putea fi completata de produsele Herbalife. Ne putem ajuta de aceste produse cand avem probleme cu greutatea si chiar nu avem o alta solutie. Dar pentru mine singurele solutii sunt sportul, grija pentru alimentatie si strategii de diminuare a stresului. Iar stresul cu siguranta nu va disparea cu produsele Herbalife.
Ce mi-a placut la acest seminar a fost ca toata lumea era optimista, vesela si mereu cu zambetul pe buze, ceea ce a fost molipsitor pe moment, dupa am revenit la realitatea de afara care nu e asa de optimista, vesela si buna.
Voi consumati produse Herbalife? Ce parere aveti despre acestea? Sunt ele solutia ideala pentru o viata sanatoasa si activa?